+48 603 770 452

Gipsówka wiechowata / Łyszczec "Snowflake" (Gypsophila Paniculata)

  • 10.40 zł
  • szt.

Wysokość/szerokość: 100 cm

Kwitnienie/kolor kwitów: kwiaty białe, bardzo liczne, pełne, drobne/ V-VI

Liście: lekko szaro-zielone, omszone

Pokrój: kępiasty, szeroki, zaokrąglony

Stanowisko: słoneczne, półcieniste, ciepłe

Wymagania glebowe: przeciętne ogrodowe gleby o odczynie nieco kwaśnym

Mrozoodporność: zupełna

Nadaje się na roślinę okrywową oraz do ogrodów skalnych

Gipsówka wiechowata ‘Snowflake’ (Gypsophila paniculata) to wyjątkowa, długo kwitnąca bylina o drobnych, pełnych, śnieżnobiałych kwiatach, która tworzy lekkie, chmurkowate kwiatostany. Jest to jedna z najpopularniejszych odmian gipsówki, ceniona w ogrodach oraz we florystyce jako roślina rabatowa i na kwiat cięty.

Roślina tworzy silnie rozgałęzione, ażurowe kępy, które latem obsypane są setkami drobnych kwiatów. W Szkółce Czwarno oferujemy zdrowe, dobrze ukorzenione sadzonki gipsówki ‘Snowflake’, idealne do ogrodów przydomowych, rabat bylinowych, ogrodów naturalistycznych oraz do nasadzeń komercyjnych.

Gipsówka najlepiej rośnie na stanowiskach słonecznych oraz w lekkich, przepuszczalnych, wapiennych glebach. Jest odporna na suszę, mrozoodporna i łatwa w uprawie, dzięki czemu doskonale sprawdza się w ogrodach żwirowych, preriowych oraz nowoczesnych aranżacjach. Kwiaty świetnie nadają się do bukietów świeżych i suchych.

Najważniejsze cechy gipsówki ‘Snowflake’:

  • drobne, pełne, śnieżnobiałe kwiaty

  • bardzo obfite i długie kwitnienie latem

  • lekki, ażurowy pokrój rośliny

  • odporna na suszę i w pełni mrozoodporna

  • idealna na rabaty, do ogrodów naturalistycznych i na kwiat cięty

  • niewielkie wymagania uprawowe

Gipsówka wiechowata ‘Snowflake’ ze Szkółki Czwarno to doskonały wybór dla osób poszukujących delikatnej, eleganckiej byliny, która doda rabatom lekkości i romantycznego charakteru.

 

WYSOKOŚĆ, SZEROKOŚĆ I DONICZKA SPRZEDAWANEJ SADZONKI: c2 (2 litry)

Wielkość roślin uzależniona jest od pory roku, wiosną i jesienią rośliny są ścinane dla lepszego rozkrzewienia. Podane rozmiary dotyczą pełni sezonu.

Byliny na zimę zamierają więc wczesną wiosną doniczki są niemal puste - jest to stan naturalny.

Product safety information Manufacturer information


Ask a question about the product. Our team will be happy to provide a detailed answer to your inquiry.